Hej, ale o čom

Autor: Matej Oravec | 30.1.2012 o 22:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  79x

Asi hodinka po obede, ktorý som vychválil snáď ešte viac, ako ten predtým a to opäť nie zo slušnosti. Už som do seba stihol naliať aj tú obligátnu kávu, pravdepodobne práve vďaka ktorej mám teraz chuť niečo písať, dať zo seba von aspoň n-tinu tej masy blbostí, ktoré mi víria hlavou.

 

Tak teda píšem a zisťujem, že tá masa je nejaká tuhá, že pokiaľ nápad nepríde sám, nemá zmysel znásilňovať klávesnicu. A predsa, vravím si, že teraz je ideálny čas, mám na toto náladu, tak, dokelu, prečo stojím na tomto mŕtvom bode? Začal som síce in medias, ale žiaľ sa to netýka mojich myšlienok. Čím viac rozmýšľam, tým mám viac nápadov. Logické, taktiež by to malo podporiť môj cieľ. Malo by... Písať o jednej farbe z palety informácií, poskytnutej médiami, je ak nie len prispievajúce do kvánt podobných, vraj objektívnych článkov, ktoré si môžem prečítať už naozaj všade, tak len otrepané. Aj keď sa vraví, že čím viac názorov na vec, tým je ich extrakt demokratickejší, teda v tomto prípade naozaj objektívnejší, ale aj príliš všeobecný, čo v konečnom dôsledku aj tak núti čitateľa utvoriť si vlastnú mienku. A tým sa pre mňa stráca podstata. Fajn, jednu vec som vylúčil, ostáva mi ich stále kopa mínus jeden. O problémoch môjho každodenného života? Ani to nie, pretože moje problémy sú často príliš nekonvenčné. Teda tie verejné. A naopak, tie súkromné sú zväčša také melancholické klišé, ktorých je démos prežratý. Asi som v tomto príliš málo agresívny, o niečo viac spoločensky ťažsie začleniteľný a moc autentický, čiže buď ťa to nebude baviť, lebo nechápeš, načo to riešim, alebo si povieš, že „Zásé tótó?!“. Nie, naozaj to nemá význam... Počkám si na naozajstný nápad. A dúfam, že sa stretne s pracovnou náladou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?